Galeria / Rok 2015 / Wielkanoc

Podobnie, jak w poprzednich latach, można powiedzieć zgodnie z tradycją, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych  - w Poniedziałek Wielkanocny w tym roku przypadający w dniu 6 kwietnia - w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach o godzinie 10:00 sprawowana jest w Msza Święta w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach. To szczególny dzień w roku dla naszej jednostki i pomimo nie najlepszej pogody o godzinie 9:30 przed remizą stawiło się wiele naszych druhen i druhów, aby w uroczystym przemarszu spod remizy udać się do sanktuarium na liturgię. Przemarsz prowadził Prezes OSP Kawnice Hubert Podlesiński, za nim Orkiestra Dęta OSP Kawnice pod przewodnictwem Kapelmistrza Zbigniewa Żarczyńskiego, Poczet Sztandarowy i członkowie naszej jednostki. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył Proboszcz Parafii Kawnickiej ks. Piotr Ziółkowski, który podczas liturgii przypominał, jak ważna dla społeczeństwa jest służba w jednostkach ochotniczej straży pożarnej i że każdy strażak powinien pamiętać, że bycie strażakiem to nie tylko zaszczyt, ale również obowiązek dawania dobrego przykładu do naśladowania. Aby w przyszłości nie zabrakło chętnych do wstępowania w szeregi strażaków ochotników. Przebieg liturgii uświetniała nasza orkiestra, która także po zakończeniu mszy wykonała dla zgromadzonych przed kościołem kilka utworów ze swojego repertuaru zbierając gromkie i zasłużone brawa. Przemarsz orkiestry, Pocztu Sztandarowego, członków OSP oraz zaproszonych gości z panem Burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim na czele, spod kościoła do remizy OSP Kawnice zakończył obchody wielkanocne dla naszej jednostki.

Wielkanoc 2015