Galeria / Rok 2015 / Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 9 maja 2015 roku w Rychwale odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, na które strażaków z powiatu konińskiego grodzkiego i ziemskiego zaprosili: Burmistrz Rychwała, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie (powiat grodzki), Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Koninie (powiat ziemski) oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Rychwale.

Na obchodach byli również obecni przedstawiciele naszej jednostki i poczet sztandarowy. Ponownie była okazja zaprezentować nasz słynny w powiecie drewniany wóz strażacki wraz z zabytkową, ręczną pompą. Oglądających wóz i pompę nie brakowało. Wiele osób robiło sobie pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pododdziałów strażackich z placu przezd Urzędem Gminy i Miasta w Rychwale do kościoła pw. Trójcy Świętej, w którym odbyła się masza św. w intencji strażaków. Po mszy pododdziały przemaszerowały na Stadion Miejski w Rychwale. Po powitaniu zaproszonych gości zostały wręczone odznaczenie resosrtowe zasłużonym strażakom. Następnie głos zabierali zaproszenia goście. Kolejnym punktem obchodów był koncert orkiestry QUANTUM OSP w Rychwale. Pokazy strażackie zakończyły obchody, po czym wszyscy przybyli na obchody mogli wiąć udział w Majówce z Dj-em.

Powiatowy Dzień Strażaka 2015