Galeria / Rok 2015 / Dzień Dziecka

W dniu 31 maja 2015 roku w OSP Kawnice został zorganizowany Dzień Dziecka 2015. Zaraz po zakończeniu VIII Biegu Kawnickiego dzieci wraz z opiekunami przenieśli się na plac zabaw, na którym znajdowały się z zjeżdżalnia, dmuchaniec, trampolina, maty do gry i inne atrakcje. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy. Animatorom naprawdę nie brakowało pomysłów, a każdy malunek twarzyczki malucha był niepowtarzalny.

Ogromne zainteresowanie dzieci i opiekunów przyciągnął pokaz sztuki walki Ju-Jitsu. Swoje umiejętności zaprezentowali wielokrotni medaliści i uczestnicy zawodów rangi mistrzostw Europy oraz Polski z trzech konińskich klubów Ju-Jitsu: Konińskiego Centrum Ju-Jitsi, Klubu SAMURAJ Konin i Klubu Sportów Walki BUSHIDO Konin.

Kolejną atrakcją był mecz piłki nożnej rozegramy pomiędzy żeńską drużyną ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach, aktualnymi mistrzyniami Województwa Wielkopolskiego w kategorii U12, a reprezentacją mieszaną rodziców i strażaków. Co ciekawe, strażacy zamiast klasycznych koszulek piłkarskich przywdziali "robocze" stroje wykorzystywane podczas różnego rodzaju akcji ratunkowych. Były zatem pasy, kaski, lizaki i ten najlepszy, który zrobił największą "furorę" - strój bramkarza, czyli kombinezon, który strażacy zakładają podczas usuwania gniazd os, pszczół, czy szerszeni. Nie było innej możliwości, na czas meczu bramkarz otrzymał przydomek "szerszeń". A może zostanie tak na dłużej ;-) Mecz w normalnym czasie zakończył się remisem 4:4. W rzutach karnych lepsze okazały się mistrzynie ze szkoły podstawowej.

Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość zobaczyć pokaz ratowania poszkodowanych w wypadku samochodowym. Strażacy zaprezentowali sposób cięcia samochodu specjalistycznym sprzętem, wybijania szyb oraz wydobywania poszkodowanego z samochodu. Swoje umięjętności wybijania szyb w samochodzie mogli wypróbować najmłodsi pod czujnym nadzorem strażaków. Na koniec maluchy przekonały się, jak trudno utrzymać wąż i prądownicę pod ciśnieniem wody i jak błyskawicznie można umyć auto naczelnika ;-).

Pogoda dopisała, atmosfera była znakomita, a najważniejsze, że nasze maluchy tryskały radością i bawiły się wyśmienicie.

Dzień Dziecka 2015