Galeria / Rok 2015 / VIII Konińska Masa Rowerzystów

W sobotę 19 września 2015 roku odbył się rajd rowerowy pod nazwą "VIII Konińska Masa Rowerzystów, czyli Konin bez samochodu 2015". Rajd został zorganizowany w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”. Hasło tegorocznego rajdu brzmiało "Nie jeżdżę rowerem po zebrze." Organizatorami tej imprezy byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Miasto Konin, Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej "Młodzi-Aktywni" oraz Komenda Miejska Policji w Koninie. W rajdzie uczestniczyła również jednostka OSP Kawnice, która była odpowiedzialna za nagłośnienie rajdu na trasie oraz zabezpieczenie techniczne. Nasz wóz bojowy prowadził wszystkich uczestników rajdu. Hitem rajdu okazał się zabytkowy rower Straży Ogniowej w Kawnicach, który na rajdzie był prezentowany przez naszego druha Mariusza Majewskiego. Rozpoczęcie rajdu nastąpiło na Placu Wolności w Koninie. Trasa rajdu przebiegała ulicami Konina, przez gminę Kazimierz Biskupi i Gminę Golina. Półmetek rajdu zaplanowano w sąsiedniej Rososze na placu przy OSP Rosocha, gdzie na rowerzystów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Sołectwo Rosocha reprezentowała Pani Urszula Furmaniak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie, która podziękowała organizatorom za to, że tegoroczny rajd mógł gościć w Sołectwie Rosocha oraz życzyła wszystkim rowerzystom biorącym udział w rajdzie, aby kółka się kręciły, było bezpiecznie i rzecz jasna szerokiej drogi. Drugim etapem rajdu był powrót do Konina. Długość trasy rajdu wynosiła łącznie około 31 kilometrów.

VIII Konińska Masa Rowerzystów 2015