Galeria / Rok 2016 / Dzień Kobiet

W dniu 12 marca 2016 roku na godzinę 17:00 Ochotnicza Straż Pożarna w Kawnicach i Sołtys Sołectwa Kawnice zaprosili mieszkanki naszego sołectwa na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu udział wzięło około 80 pań z Kawnic i okolic. Na spotkaniu obecni byli również:

  • Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie pani Urszula Furmaniak.

  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach pani Halina Warzychowska.

  • Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach pani Małgorzata Osajda.

  • Sołtys Sołectwa Kawnice pan Jerzy Modelski.

Tegoroczny program spotkania podzielony był na trzy części. Po oficjalnym powitaniu wszystkich pań przez Prezesa OSP Kawnice Huberta Podlesińskiego, kilkunastu uczniów z grupy teatralnej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie przeniosło wszystkich w magiczną podróż. Spektakl zatytułowany był "Sen... magiczna podróż". Scenariusz, reżyserię, taniec i muzykę przygotowali nauczyciele uczący w gimnazjum: pani Irena Elantkowska, pani Karolina Kulczak, pani Jolanta Krawczyk, pani Małgorzata Karpińska, pan Michał Przybylski, pan Jan Kasprzak. Sztuka spodobała się wszystkim obecnym, o czym mogły świadczyć częste i gromkie brawa dla aktorów.

Kolejny występ, to prezentacja muzyczna uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach pod kierownictwem pani Marzeny Katulskiej. W części debiutów zaprezentowali się uczniowie z klasy 3A: Joanna Matuszak (dzwonki chromatyczne), Agata Szubińska (saksofon), Emil Słowiński (saksofon). W grupie starszej, wystąpili uczniowie klas 6A i 6B: Sandra Matuszak (dzwonki chromatyczne i śpiew), Marta Przybylska (akordeon i śpiew), Karolina Kwiecińska (śpiew), Łukasz Bartczak (saksofon), Jakub Grygier (dzwonki chromatyczne). Występ uczniów podobał się wszystkim i został nagrodzony sowitymi brawami, zwłaszcza występ debiutantów z klasy 3A.

W ostatniej części dla zebranych pań zagrał i zaśpiewał zespół muzyczny "SAMI SWOI" działający przy OSP Kawnice". Swoją muzyką i śpiewem dosłownie "porwał" wszystkie panie, które rozbawione śpiewały wraz z zespołem. Oczywiście nie obyło się bez bisowania i dodatkowych extra utworów, ponieważ panie nie chciały "wypuścić" zespołu ze sceny. Za swój występ zespół zebrał brawa i pochwały od obecnych pań.

Przez cały czas trwania spotkania czynny był kiermasz kartek i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów w świetlicy Szkoły Podstawowej w Kawnicach. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup zabawek i artykułów papierniczych do świetlicy szkolnej. Konsultacji i rad udzielała także kosmetyczka, linergistka z zakresu pigmentacji brwi z gabinetu kosmetycznego "PERŁA" pani Patrycja Szczesiak.

Dla wszystkich zebranych nie zabrakło na stołach ciasta, owoców, soków, kawy czy herbaty. Nasze Panie bawiły się przez ponad trzy godziny. Wyraźnie zadowolone udały się na zasłużony odpoczynek po tak wyczerpującym, pełnym atrakcji wieczorze.

Dzień Kobiet 2016

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

Copyright © OSP Kawnice