Galeria / Rok 2016 / Wielkanoc

Święta Wielkanocne to dla naszej jednostki obowiązek i również zaszczyt czynnego w nich uczestnictwa.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę nasi druhowie pełnili straż honorową przy Grobie Pana Jezusa w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach. Również w Wielką Sobotę przygotowaliśmy ognisko podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. W Niedzielę Wielkanocną na Mszy Świętej Rezurekcyjnej obecny był nasz poczet sztandarowy, a mszę uświetniła Orkiestra OSP Kawnice pod przewodnictwem Kapelmistrza Zbigniewa Żarczyńskiego.

Poniedziałek Wielkanocny to dla jednostki OSP Kawnice dzień szczególny. W ten dzień, w tym roku przypadał 28 marca, o godzinie 1000 w Sanktuarium w Kawnicach odbywa się Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawnicach.

O godzinie 930 w sanktuarium zabiły dzwony, a w naszej remizie zawyła syrena oznaczające zbiórkę strażaków pod remizą. Na Mszę Świętą udaliśmy się w uroczystym przemarszu (poczet sztandarowy, orkiestra OSP Kawnice, członkowie naszej jednostki), który poprowadził Prezes OSP Kawnice Hubert Podlesiński. Liturgię poprowadził ks. Ryszard Maślanka, który w wygłoszonym kazaniu przypomniał jak ważna dla społeczeństwa jest służba w ochotniczej straży pożarnej oraz życzył naszej jednostce, aby wyjazdów do akcji było jak najmnie i abyśmy zawsze wracali z nich bez szwanku. Przebieg liturgii, podobnie jak podczas Rezurekcji, uświetniła nasza orkiestra, która po zakończeniu mszy wykonała dla zgomadzonych przed kościołem wiązankę marszów ze swojego repertuaru, za co co zebrała gromkie brawa. Przemarsz orkiestry, pocztu sztandarowego, członków OSP oraz zaproszonych gości m.in. pana Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego, pani Przewodniczącej Rady Miejskiej w Golinie Urszuli Furmaniak, spod kościoła do remizy OSP Kawnice zakończył obchody wielkanocne dla naszej jednostki.

Wielkanoc 2016 - Wielka Sobota

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie